Rīga, Latgales iela 243

PIERAKSTĪTIES
PIERAKSTĪTIES

Rīga, Latgales iela 243

Zobakmens noņemšana

Zobakmens veidojas, kad aplikums netiek kārtīgi notīrīts no zobiem un tas kristalizējas.

Zobakmens veidojas uz mūsu zobiem kad mīkstais aplikums netiek kārtīgi notīrīts un ar laiku tas kristalizējas, pārtopot par dzeltenbrūnu vielu, kas ir ļoti cieta un kuru vairs nav iespējams noņemt mājas apstākļos.


Zobu higiēnists izmantojot zobārstniecības instrumentus, sodas strūklu un ultraskaņas ierīces maigi noņem zobakmeni no zobu virsmas un smaganu līnijas.

Zobakmens noņemšana cena

Novērš iekaisuma veidošanos

Zobi paliek gaišāki

Novērš sliktu elpu

Uzlabo zobu estētisko skaistumu

Zobakmens noņemšanas procedūra

Procedūras gaita var atšķirties katram pacientam atkarībā no nepieciešamības, taču parasti procedūra noris sekojoši:


  • Pārbaude
  • Zobakmens noņemšana
  • Zobu pulēšana
  • Fluora lakas uzklāšana (ja nepieciešams)
  • Turpmākas instrukcijas

Kas ir zobakmens?

Zobakmens ir zobu aplikuma mineralizācijas rezultāts. Ja aplikums netiek pienācīgi noņemts tas var sacietēt un pārvērsties par zobakmeni.


Zobakmenis rada vairākas problēmas mutes veselībai. Pirmkārt, tā raupjā virsma nodrošina ideālu vidi aplikuma baktēriju attīstībai, izraisot turpmāku baktēriju augšanu un iespējamās smaganu slimības.


Otrkārt, zobakmenis var kairināt smaganas, izraisot iekaisumu. Laika gaitā, ja to neārstē, tas var progresēt līdz smagākai smaganu slimībai, kas pazīstama kā periodontīts.


Atšķirībā no aplikuma, ko var noņemt, regulāri tīrot zobus un izmantojot zobu diegu, zobakmeni nevar noņemt mājas apstākļos.


Tam nepieciešama profesionāla zobārsta vai zobu higiēnista iejaukšanās, izmantojot specializētus instrumentus, lai fiziski noņemtu sacietējušos nogulsnes.

Kā izskatās zobakmens?

Izskats var atšķirties atkarībā no tādiem faktoriem kā vecums, atrašanās vieta un personas mutes higiēnas paradumi. Šeit ir dažas kopīgas zobakmens īpašības:


Krāsa: zobakmens bieži ir dzeltenā vai brūnā krāsā. Tomēr tas var būt arī balts, melns vai zaļš atkarībā no tādiem faktoriem kā diēta, tabakas lietošana un traipu vai baktēriju pigmentu klātbūtne.


Tekstūra: zobakmenim ir raupja, graudaina tekstūra. Zobakmens nelīdzenums var veicināt turpmāku aplikuma uzkrāšanos un baktēriju uzkrāšanos.


Atrašanās vieta: zobakmens var veidoties uz jebkuras zobu virsmas, tostarp priekšpusē, aizmugurē un sānos. Tas parasti atrodas pie smaganu līnijas un starp zobiem.


Izskats: kad uzkrājas zobakmens, tas var izveidot biezu, nevienmērīgu slāni uz zobiem. Tas var parādīties kā kunkuļains vai graudains nogulsnējums, kas stiepjas gar zoba virsmu. 

Zobakmens noņemšana mājas apstākļos

Nē, mājas apstākļos nav iespējams efektīvi noņemt zobakmeni. Zobakmens ir sacietējušas nogulsnes, kas veidojas uz zobiem.


Lai gan pareiza mutes higiēnas prakse, piemēram, zobu tīrīšana divas reizes dienā un zobu diegu lietošana katru dienu, ir būtiskas darbības lai neveidotos jauns zobakmens, mēs nevaram paši nomeņt jau izveidojušos zobakmeni.


Kad zobakmens ir izveidojies, to noņemšanai nepieciešama profesionāla zobārsta vai zobu higiēnista iejaukšanās.

Zobakmens noņemšana ar sodu vai ultraskaņu

Zobu higiēnisti izmanto dažādus izntrumentus kā:

  • rokas instrumenti
  • sodas strūkla
  • ultraskaņu (ultrasakaņas skēleri)


lai noņemtu jau izveidojušos zobakmeni uz pacienta zobiem. Parasti tiek izmantoti visi trīs no šiem instrumentiem, lai sasniegtu iespējams labākos rezultātus.

Jaunākie raksti par zobakmeni

View Details
- +
Sold Out