3 labākās baltinošās zobu pastas pieejamas Latvijā.

Šobrīd baltinošo zobu pastu klāsts veikalu plauktos ir liels.

Kā zināt kuru izvēlēties?

Mums ir vairāki ieteikumi, kuri ir jāņem vērā:

1. Ir Baltinošas un Balinošas zobu pastas

Baltinošo zobu pastu sastāvā parasti baltinošā sastāvdaļa ir soda, kamēr Balinošajās galvenā sastāvdaļa ir peroksīds. Peroksīda iedarbība ir spēcīgāka, tas ir sastāvā arī balinošajiem gēliem, kurus izmanto zobārstniecībās.

(SVARĪGI: Eiropas savienībā ir aizliegts tirgot balinošas zobu pastas vai gēlus, kuru sastāvā peroksīds ir vairāk par 6%)

2. RDA - kas tas tāds?

Visām baltinošajām zobu pastām ir jāmeklē cik liels ir RDA radītājs. Tas nosaka cik lielas daļiņas ir atrodamas zobu pastās. Jo lielāks rādītājs, jo abrazīvāka un kaitējošāka ir zobu pasta. Zobārsti rekomendē ikdienā lietot zobu pastas kuru RDA rādītājs nav lielāks par 100. Zobu pastām kurām rādītājs ir lielāks par 150 vispār neiesaka lietot, jo tās noberž zobu emalju, kas tos padara jutīgus un paātrina zobu bojāšanos.

3. Ja tas izklausās pārāk labi, tas noteikti tā arī ir.

Bieži reklāmās var dzirdēt, ka lietojot konkrēto zobu pastu zobi kļūst balti jau nedēļas laikā. Jā, to tik tiešām var izdarīt, ja zobi pirms tam ir bijuši pilnīgi dzelteni un ar aplikumu, vai arī pamatīgi tos noberžot (kas kaitēs vēl vairāk)

Profesionālie balināšanas gēli (Tādi kā PHLIPS ZOOM), kurus izmanto zobārsti klīnikās ar speciālu aprīkojumu sola ne vairāk kā par 8 toņiem gaišākus zobus. Pie tam tas ir maksimums. Ne visi to var sasniegt jo zobi ir dažādi. Ir tādi kas pakļaujas balināšanai ļoti labi un ir tādi kas gandrīz nemaz nebalinās.

(SVARĪGI: Ņemiet vērā, ja jums ir kādas plombes un jūs balinat zobus, plombes krāsu nemainīs, īpaši svarīgi ja plombes ir uz priekšzobiem, pēc zobu balināšanas plombes būs jāizņem un jāmaina uz jaunām, gaišākām)

Tā pat nav ieteicams lietot mājas balināšanas komplektus ( ar universālām kapēm, gēliem un LED lampiņām) Parasti šo komplektu izcelsmes valsts ir Ķīna un bieži tiem nav pat CE sertifikātu. Tā pat lai zobi tiktu izbalināti vienmērīgi, gēlam ir kārtīgi un vienmērīgi jābūt pārklātam uz zobiem. Katram cilvēkam sakodiens un zobu forma ir dažāda, tieši tādēļ universālās kapes ("der visiem") nav ieteicams lietot.

Šo produktu efektivitāte parasti ir zema vai nav vispār, jo pat itkā balinošās lampas, kuras dod līdzi komplektā ir parastas LED spuldzītes zilā krāsā. Gluži kā mazos lukturīšos.

Baltinošas/balinošas

Zobu pastas kuras esam izmeiģināši paši un rekomendējam:

1. BHF Perfect White klāsts RDA no 60-100 Cena: ap 5 eur par 100ml

2. SWISSDENT Extreme RDA 40 Cena ap 12 eur par 50ml

3. R.O.C.S. OxyWhite RDA nav norādīts Cena ap 7,50 par 100ml


Nesen Publicēts
Arhīvs
Meklēt pēc temata
No tags yet.
Seko mums
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square